Poros. Lėkštėje

 

Tikrai visi girdėjo apie maisto derinimą. Tikrai visi žino, kad bulves su mėsa valgyti nepatariama. Kodėl, negaliu atsakyti. Bet kai tai kartoja mitybos žinovai, jie mini fermentus ir kt. Ir tikina, esą vieni iš jų skaido krakmolą, kiti – baltymus, ir užsiveda visa muzika. Lemianti antsvorį ir t.t. Galbūt. Bet nelabai tikiu, nes kūnas – tokia protinga mašina, kad šimtus metų skaidė viską, o dabar staiga nebesugeba…

Tiek to. Kas kuo nori, tas tuo tiki.

Bet radau visai įdomų straipsnį apie produktų poras, kas su kuo geriausiai draugauja pilve ir lėkštėje. Jau esu minėjusi, yra toks auksaburnis Webmd saitas, kur tarp visokių dalykinių temų pasitaiko ir popso. O tas popsas sykiais dar ir racionalus. Nes sau priminti tvarką, kurios galima (nereikia, bet galima) laikytis prie stalo, visai smagu ir pravartu.

Taigi ilgai nesiaiškinant, ką siūloma su kuo poruoti lėkštėje.

Tik pirmiausia – kodėl verta poruoti valgomus produktus?

Dėl to, kad kiekvienas iš jų turi skirtingų cheminių medžiagų, susiporavus veikiančių geriau organizmo metabolizmą. Jie kaip komanda, kuri padeda ilgiau išlikti sočiam, geriau deginti kalorijas. Ir tai vyksta racionaliau nei valgant tuos produktus po vieną. Oi dar pamiršau svariausią dalyką – visos šios poros ne tik dėl sveikatos, bet ir dėl lieknėjimo 🙂

Avokadas ir tamsiai žali lapiniai

Špinatai arba kalė salotų lapai – mažai kaloringi, bet maistingi. Avokado naudos nereikia aiškinti niekam. Taigi tokia pora arba net trio naudinga, nes maistinga, skanu. Ir net 23 % stipriau pakelia pasitenkinimo jausmą pavalgius.

Vištos krūtinėlė ir Kajeno pipirai

Kas jaudinasi dėl antsvorio, puikia žino, kad baltymas Nr.1- vištos krūtinėlė. Viena krūtinėlė, vidutinio dydžio, duoda net 27 g proteino ir tik 150 kcal. Vištą ilgai virškinam, ilgai jaučiamės sotūs. O Kajeno pipiras ne tik skanina, bet ir spartina kalorijų deginimą.

Avižų košė ir graikiški riešutai

Ką čia beaiškinti: avižų nauda seniai išaukštinta, o teisingi riešutų riebalai – irgi ne naujiena. Puodukas avižų košės ir keli gramai riešutų esą daro stebuklus. Tik svarbu nei to , nei ano nepadauginti.

Kiaušinienė, juodosios pupelės, pipirai

Puikus pusryčių pasirinkimas, nes anot Journal of American College of Nutrition, ryte nieko nėra geriau už kiaušinius. Jei valgai juos rytą, perpiet sukiši gerokai mažiau maisto, ypač tortukų su kava. Kam dar pupelės ir pipirai? Vėlgi sočiau ir greičiau dega kalorijos.

Sriuba su pupelėm ir daržovėm

Na, tikrai laaaabai skanu ir sotu. Pasak kelių studijų, kas valgo tokią sriubą, rečiau išalksta, gauna daugiau skysčių, suvartoja daugiau ląstelienos ir proteinų. Viskas tik į naudą. Ypač tai, kad per savaitę suvartojus tris puodelius pupelių, labai pagreitėja nereikalingo svorio kritimas. Va kaip 🙂

Steikas su brokoliais

Kas čia gero? Kalnas baltymų, kaip sako, atstatyti raudoniesiems kraujo kūneliams. Brokolis ypatingas tuo, kad turi C vitamino, kuris padeda pasisavinti geležį iš to mėsos kalno. O pusė puodelio brokolių lygi C vitamino dienos normai.

Žalia arbata su citrina

Jei tokiu bjauriu metu laiku reikia stipriau prabusti, geriam žaliąją arbatą. Nors man geriau kava, bet amerikonai ir japonai siūlo žaliąją su citrina. Nes tie, kurie kasdien geria butelį (nepaaiškino kokio dydžio tas butelis, bet gal 0,5 l) tokio gėrimo, geriau mėto riebalus. Sako, po dviejų savaičių tokio vartojimo sijonai aplink juosmenį ima suktis labai garsiai 🙂 Nes citrina padeda absorbuoti katechinus (iš arbatos).

Lašiša su saldžiom bulvėm (batatais)

Jei žuvis vadinama smegenų maistu, tai saldžios bulvės – kūno degalais. Vėl svarbu šiųjų nepadauginti, nes racionaliausia per pietus gauti  17g proteino (išeitų 85g žuvies) ir 5 riekeles saldžių bulvių. Jos suteiks net 4g ląstelienos ir tik 112 kcal.

Jogurtas ir avietės

Jogurtas – nesaldus, o riebus – Kalcis ir D vitaminas, o avietės – ląsteliena. Todėl puodelį jogurto reikia gardinti puse puodelio aviečių ir išeina truputį saldu, truputį skanu ir labai naudinga.

Grybai ir jautienos faršas

Čia gal burgelių valgytojams toks receptas? Grybų puodelyje yra tik 16 kcal, o grybai apgauna ir sukuria miltų efektą, skanina faršą, palaiko nuosekliai pastovų cukraus lygį kraujyje, dėl to neištinka bado priepuolis. Bet abejoju, ar man taip labai norėtųsi tokio makalūzo…

Žiediniai kopūstai ir aliejus

Kas čia gero? Žemas glikeminis indeksas, palaiko nuoseklų cukraus lygį kraujyje, vadinasi, nėr alkio. Ne viena studija rodo, jog žemo glikeminio indekso produktai labai dera lieknėti, sukuria palankią biocheminė reakciją ir šiaip naudingi, nes nėra krakmolo. Siūloma juos trumpai pakepinti su alyvuogių aliejumi, tikrai tik neilgai, kad išliktų daržovės traškumas, ir skanaus 🙂

Pistacijos ir obuoliai

O čia tai naujiena! Bet sakoma, jog tai puikus vidurdienio užkandis, jei nėra kada sėst prie stalo, nes derinys supažindina skaidulas, geruosius riebalus ir proteinus. Aišku, irgi tik nedaug to gėrio reikia, ir gal net nesūdytų pistacijų. Bet ar tokių pas mus yra?

Juodas šokoladas ir migdolai

Na, štai prašom, vadinasi, ne veltui jis – geriausias pasaulyje meilužis – visada traukia! Ir sakoma, jog dar skatina svorio kritimą. O poruojant tą skanųjį malonumą su migdolais, kuriuose esama proteinų, gaunamas tiesiog nepakartojamas derinys gomuriui, palaikomas pastovus cukraus lygis kraujyje, užtikrinamas sotumas, išsaugoma gera nuotaika.

Na, tiesą sakant, čia jau kaip kam… Vieną gabaliuką to gerojo meilužio atsilaužus, gali būti nelengva ir sustoti.

Bet kodėl tokių porų neišbandyti? Skanaus!

Info foto webmd.com

 

 

2 thoughts on “Poros. Lėkštėje

 1. Jolanta K. November 10, 2016 / 4:36 pm

  saldžios bulvės, tai ne Topinambai, o batatai 🙂 Topinambas – žieminė bulvė, ji visai kitaip atrodo.
  Grybai su jautienos faršu- išbandyta, tikrai skanu. Kai buvo daug baravykų, tėvai prisirinko, tai mama sumalė juos ir maišė su faršu, naudojo kepant kotletukus ir į cepelinus tokį įdarą dėjo.

  Like

  • violetalisa November 10, 2016 / 7:47 pm

   Ačiū,batatai susipainiojo su topinambais 🙂 Bus pataisyta 🙂

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s