Cartier savaip įvertino lietuvį

Netrukus prasidės naujas TV sezonas. Ir kai prieš mėnesį iš NY paskambino juvelyras Žilvinas Bautrėnas, nesusilaikiau nutraukti kad ir trumpų atostogų ir dėl susitikimo su senu pažįstamu pulti į darbus ir nufilmuoti jo naujausius kūrinius, atvežtus į Lietuvą. Tačiau ta istorija bus ne tik apie kūrybą.

2432B6F6-D562-42BC-A487-35B74A0D326E

Prieš 15 metų išlošęs žaliąją kortą ir išvykęs gyventi į US, Lietuvoje jau tuomet žinomas juvelyras, tikina, nei siekęs Amerikos, nei labai ketinęs ten vykti. Tačiau garsioji korta yra sąlyginės sėkmės dalykas, o ja nepasinaudoti būtų buvę ganėtinai neracionalu. Taigi Žilvinas su šeima įsikūrė NY ir, kaip dera emigrantui, visko patyrė toje svajonių ir galimybių šalyje. Labai čia nesiplėsiu, nes viską išpasakosiu laidoje sustiprėjus rudeniui, kai nesinorės lėkti laukais ir dažniau namie veiks televizorius. Mat su Žilvinu praleidome gerą pusdienį ir prisišnekejome intriguojamų dalykų ne tik apie Ameriką, bet net ir apie mūsiško Seimo sesijas.

IMG_4654-0

Tačiau viena iš įdomiųjų pokalbio dalių, kad ir gerokai nustebinusi, yra ta, kad būtent Amerikoje lietuviui teko patirti tik kuluaruose aptarinėjamą reiškinį. Ir ko gero, labiau tik numanomą, bet iki šiol nelabai įrodomą.

Beje, ne sykį iš mūsų mados kūrėjų lūpų esu girdėjusi, jog jų idėjos vagiamos. Tiesą sakant, į tokius rypavimus visada žvelgdavau su tam tikra ironija. Na ką jau čia toje madoje pavogsi, kai viskas iš esmės sukurta. Lieka tik interpretacijos ir technologijų atradimai. Kadangi nesame mados technologijų pionieriai, tad būtent jų ir nenugvelbsi. O interpretacijos – tolokai nuo vagysčių. Kaip sakoma, idėjos sklando ore ir jei vienas sugalvojo, tuo pat metu tą patį sumąsto ir kitas. Juk taip klojasi visur, ne tik madoje.

Bet grįžtu prie mano pašnekovo Žilvino ir jo patirtos istorijos. Dirbdamas nemenkame juvelyrikos koncerne “Ippolita”, laisvalaikiu jis kuria ir autorinę juvelyriką. Prieš kelerius metus sumąstė itin originalią trimačių ir keturmačių žiedų formą. Ir pabaigęs tuos žiedus, juos oficialiai patentavo.

IMG_4638-0

Tačiau dar po metų, vartydamas, nepamenu kokį reikšmingą žurnalą, aptiko… savo žiedą. Tik papuošalas buvo priskirtas Cartier. Žymiam, garbingam prabangios juvelyrikos ir laikrodžių gigantui, su kuriuo autorius neturėjo nei jokių sąsajų, nei reikalų.

IMG_4637

Filmavimo metu nupaveikslavau tuos garsiuosius žiedus, kad jei pamatyčiau Cartier kataloguose, žinočiau ir nepamirščiau, jog tai – Bautrėnas.

Na o Žilvinas išpasakojo visą istorijos tąsą. Kaip kreipėsi į patentų registrą, kaip tie susisiekė su Cartier, kokį gavo kompanijos teisininkų atsaką ir kuo tai baigėsi. Suprantama kuo. Ir ne lietuvio naudai.

Taigi idėjų medžioklė vyksta kaip reikiant. Neaplenkdama ir mūsiškių.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s